Aile Terapisinde Yeni Yöntemler

  • Home

Aile Terapisinde Yeni Yöntemler


med_image_09


med_image_10


med_image_11


Aile ve Evlilik Terapisi

Uzman Psikolog  Havva Betül ÖZOĞUL iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL şuan Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezinde uzman psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. ruh sağlığı yerinde, yaşam ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi için bireysel ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında 6 – 18 yaş arası çocuk ve gençlere ve aynı zamanda ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk terapisi davranışlarında yada duygularında güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için uygulanan teknikleri kapsar, bu tekniklerin bir çoğunu okuduğu dönemde tamamlayan betül hocamız, bazı teknik ve eğitimleri ise lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel kuruluşlardan almıştır.

Çocuk Terapisine ne zaman başvurulur sorusuna baktığımız zaman;

Psikolojik hastalıklar, gelişim problemleri, Dikkat Eksekliği ve Hiperaktivite, Tembellik,    agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas-kayıp sonrası, boşanma dönemi, psikosomatik şikayetler, uyku problemleri, okul problemleri, travmalar, yaşam evreleri, duygudurum bozuklukları, alt ısltma, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda çocuk psikologu&pedegogu ile görüşmelisiniz.

Ayrıca Betül Hocamız, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite konusu ile özel olarak ilgilenmiş ve bu alanda özel çalışmalar yaparak, Adana ve bölgesinde ilk kez kullanılan ve yüksek oranda verim alınan yeni yöntemler kullanmaktadır.

Psikolojik Testler

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir.

  • Wisc-R Zeka Testi
  • Stanfort Binet Zeka Testi
  • Objektif Testler
  • Projektif Testler
  • Dikkat ve Algı Testleri
  • Lateral Testler

Uzman Psikolog Havva Betül Özoğul

Kısa Tanıtım

expert

Havva Betül ÖZOĞUL

Aile ve Evlilik Psikologu

Adana doğumlu olan Uzman Psikolog Hocamız İstanbul ÜniversitesiPsikoloji bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra Selçuk  Üniversitesi Aile Psikolojisi bölümünde yüksek lisansa başlayan hocamız başarılı bir ders ve Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı yapmıştır.

Genel Çalışma Alanlarım

Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sürekli çatışma yaşayan, tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir. Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL aynı zamanda aile danışmanlığı eğitimlerinde eğitmenlik yapmakta ve yeni aile danışmanlarının yetişmesine katkı sunmaktadır.

 Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında 6 – 18 yaş arası çocuk ve gençlere ve aynı zamanda ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk terapisi davranışlarında yada duygularında güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için uygulanan teknikleri kapsar, bu tekniklerin bir çoğunu okuduğu dönemde tamamlayan betül hocamız, bazı teknik ve eğitimleri ise lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel kuruluşlardan almıştır.

Çocuk Terapisine ne zaman başvurulur sorusuna baktığımız zaman;

Psikolojik hastalıklar, gelşişim problemleri, agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas-kayıp sonrası, boşanma dönemi, psikosomatik şikayetler, uyku problemleri, okul problemleri, travmalar, yaşam evreleri, duygudurum bozuklukları, alt ısltma, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda çocuk psikologu&pedegogu ile görüşmelisiniz.

 Bireysel danışmanlık bireyin kendisini tanıması, karşılaştığı problemlerle baş edebilme gücünün artırılması, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünün farkına varmasına dönük danışmanlık hizmeti vermektedir. Depresyonpanik atakobsesif kompulsif bozuklukboşanma, aldatılma, ölüm ve yasöfke kontrolü,  Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL daha çok Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımından yola çıkarak bireye yada aileye yönelik özel terapi yöntemleri uygulamaktadır.

Terapi sonuçları %96 Başarılı

Havva Hanım ile arkadaş aracılığıyla tanıştım. Psikolog olduğunu öğrendim ve görüşmek istedim. OKB hastalığım vardı ve artık bu durum ile baş edemiyordum. Kapı kollarını kontrol etme, ocak kontrolü, temizlik ve saçma sapan hareketler sergiliyordum. Her gün işe geç kalıyordum ve bu durum artık sadece kişisel durumumdan çıktı ve hayatımı ileri derecede etkilemeye başladı. İlk seansıma gitmeden önce ön görüşme istedim, daha sonra seansa başladık. 3.5 ay oldu gideli ve kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum. İlaç tedavisi olmadan tedavi etmeyi başarabilen ender kadınlardan. Çok rahat ve güler yüzlü biri, bu durum beni çok etkiledi. Artık daha az kontrol ediyorum bazı şeyleri, artık daha az takıyorum durumları, olayları, süregelen her şeyi. Herşey için teşekkürler. Bu yolun sonunda umut var, güzellik var!! 6 ayın sonunda sonuca erişeceğime inanıyorum, her şey için tekrardan teşekkürler Havva Hanım!!Depression disorder can make you feel exhausted, helpless, and hopeless. Such negative thoughts and feelings can make some people feel like giving up. It is important to recognize that these negative views are part of depression and may not accurately reflect the situation. The following are guidelines that follow the recommendations of the Institute of Health.

Terapi Sonrası Danışan Yorumları

testimonial icon
customer

Takıntılıydım

Hemşire

Kendimde gördüğüm fazlasıyla takıntılarım vardı. Normal yaşamımı bile etkiliyordu. bulunduğum ortamlarda dikkatimi toplayamıyordum ama havva betül hocaya çok teşekkür ederim. onun tanıştıktan sonra ve yönlendirmelerınden sonra bunlardan hiç birinde eser kalmadı . teşekkür ederim havva betül hocama .

Uzman Psikolog

Aile Danışmanı
Havva Betül Özoğul
Süpervizör Hocası
Esra ULUBEY
Çalışma Alanları
Aile Terapisi, Evlilik ve Çift Terapisi
Tahmini Süre:
6 HAfta
Ücret:
2000 TL
Olumlu Sonuç
%95 Başarı Oranı
Yeni Yöntemler
Aile Terapisti

Hizmet Gizliliği

KVKK HİZMET GİZLİLİĞİMİZ


DOSYALAR

12KB

ÇÖZÜM SİZİNLE

PSİKOTERAPİ ÇÖZÜMLERİ İLE HİZMETİNİZDEYİZ

logo_call

Randevu Almak İçin Lütfen Hemen Randevu Alın

+90 542 204 61 82

Sabah 9:00 – 19:00 Arası


Randevu Alınız